Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Novice (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JERRY MOORE
2 2KATI KENWORTHY
3 3LOGAN OSMON
4 4SCOTT IMLER JR
2
Ultraline Hobbywing 21.5 2wd Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 2LORNE SLAN
2 3WES LORCH
3 4TERRY GOFF
4 5DAVID DWYER
5 6DEAN PORTER
3
Ultraline Hobbywing 21.5 2wd Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RANDE
2 2JANA PEAVLER
3 3TONY KOCHANOWSKI
4 4KAGAN PLATT
5 5NICK JONES
4
Ultraline Hobbywing 21.5 2wd Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JIM DORE
2 2JOHNATHAN FILBERT
3 3JERRY MOORE JR
4 4SCOTT IMLER
5 5MYCHAL DOUGLAS
6 6TYLER STUDER
5
17.5 2wd Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RICHARD CANTRELL
2 2TYLER STUDER
3 3DEAN PORTER
4 4DAVID PEAVLER
5 5NICK JONES
6 6DUSTIN THOMPSON
7 7JAYLEN WETTENGEL
6
17.5 2wd Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT JUENEMANN
2 2STEPHEN HENRY
3 3DAN FILBERT
4 4BENJAMIN BAILEY
5 5EDWIN SEXTON
6 6CALEB MARTIN
7 7ANDRE PACELKO
7
Modified 2wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NICK JONES
2 2JAYLEN WETTENGEL
3 3JASON PORTER
4 4RILEY FILBERT
5 5DUSTIN THOMPSON
8
Modified 4wd Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVID DWYER
2 2ANDRE PACELKO
3 3PHIL KNOLL
4 4DAVID PEAVLER
5 5JAYLEN WETTENGEL
9
Modified 4wd Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JASON PORTER
2 2DUSTIN THOMPSON
3 3EDWIN SEXTON
4 4STEPHEN HENRY
5 5TYLER STUDER
10
13.5 2wd Short Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NICK JONES
2 2MATT JUENEMANN
3 3DAVID DWYER
4 4JOHNATHAN FILBERT
11
13.5 2wd Short Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TERRY GOFF
2 2JERRY MOORE JR
3 3TONY KOCHANOWSKI
4 4JIM DORE
5 5WES LORCH
12
13.5 Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1STEPHEN HENRY
2 2PHIL KNOLL
3 3BENJAMIN BAILEY
13
40+ 2wd Buggy Open (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVID PEAVLER
2 2NICK JONES
3 3DAN FILBERT
4 4RICHARD CANTRELL
5 5JIM DORE
6 6PHIL KNOLL
7 7DEAN PORTER
Event Stats & Details
Race Track Carpet Off-Road
Registrations Entries: 68
Drivers: 34
Total Race Laps 5,804
Total Race Time 23 hours, 27 minutes, 20 seconds
close X